Uwaga:  Archiwum Diecezjalne jest zamknięte do końca sierpnia 2017 r. z powodu zmiany siedziby.
W pilnych sprawach prosimy o kontakt korespondencyjny lub telefoniczny.
Za utrudnienia przepraszamy.
 

ADHIBENDA Rocznik Archiwum Diecezjalnego w Zielonej Górze - tom III

okładka III

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu kolejne wydanie „Adhibendy. Rocznika Archiwum Diecezjalnego w Zielonej Górze”. Pierwszy dział otwiera artykuł Grzegorza Bosego "Dom Gościnny Jezuitów w Klenicy". Jet to próba opisania losów XVII-wiecznej fundacji otyńskich zakonników na tle dziejów Klenicy. Tadeusz Dzwonkowski przedstawia historię obecnej siedziby Kurii Biskupiej w Zielonej Górze mieszczącej się na Placu Powstańców Wielkopolskich. Krzysztof Garbacz podaje przykłady małej architektury sakralnej z województwa lubuskiego na przykładach zabytkowych figur.

W drugim dziale Przykościelne epitafia z XVIII w. w Sulechowie przedstawia ks. Robert Kufel a Weronika Zegzuła opisuje sakralne i zabytkowe obiekty w parafii Niegosławice w powiecie żagańskim. Tom trzeci „Adhibendy” zamknęła recenzja publikacji Jana Baranieckiego, Marka Górniaka i Łukasza Horbatowskiego: Osadnicy i ich następcy. Relacje i wspomnienia mieszkańców gminy Kotla.[Leszno 2015]

Spis treści tomu III

ADHIBENDA Rocznik Archiwum Diecezjalnego w Zielonej Górze dostępna jest w księgarniach na terenie województwa lubuskiego.

Zarezerwuj termin wizyty w archiwum

Szanowni Państwo!
W celu rezerwacji wizyty w pracowni Archiwum, prosimy o wypełnienie i przesłanie krótkiego formularza. W ciągu kilku dni otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji lub informacje o najbliższych wolnych terminach wizyty.